Hakkımızda

  Kastamonu Çalışma Grubu, 12/12/2000 tarihinde Kastamonu Genç Çalışma Grubu Derneği adıyla kurulmuş, üniversite mezunu ve profesyonel meslek sahibi kişilerin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Üyelerimiz, eğitimli ve iyi yetişmiş birer profesyonel meslek sahibi kişiler olarak, önce Kastamonu’muza sonra da ülkemize yeni bir soluk ve dinamizm kazandırmayı hedeflemektedirler.

  Hayatta en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinde olan Grubumuz, üniversiteyi kazanan Kastamonulu gençlere yurt, barınma, burs gibi konularda yardımcı olmayı amaçlamıştır. Ayrıca İstanbul başta olmak üzere ülkemizin her köşesinde üniversitede okuyan gençlerle irtibat halinde olarak, onlara her zaman yardımcı olmaya ve bir nevi gönüllü danışmanlık hizmeti vermeye gayret etmekteyiz. Gerek staj yapmaları, gerekse üniversiteyi bitiren kardeşlerimize daha iyi imkanlarda iş sağlamak, grubun üyeleri arasında sosyal ve kültürel aktiviteler çerçevesinde birlik ve beraberlik temin etmek de amaçlarımız arasındadır.

   Grubumuz; 26 Mart 2007 tarihindeki olağan genel kurulunda ismindeki “Genç” ifadesini ve 35 yaş sınırını kaldırarak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemiştir.